Dá sa to!

Zhodnoťte svoje úspory investíciou s pevným výnosom!
trinity QQ

Kompaktný balík služieb pre jasnejšiu budúcnosť!
Quality for Quantity

Sú to len poctivé služby...
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Bitte ein Bit(coin)!

16.12.2013:

V odbornej tlači sa slovo „Bitcoin“ stalo počas roka 2013 hitom. Bežný smrteľník iba nechápavo sleduje, čo sa vlastne deje a nevie si vysvetliť okolnosti, ktoré obklopujú pojem „Bitcoin“.

Bitcoin (BTC) vznikol ako virtuálna mena s konečným množstvom jednotiek. Pod pojmom virtuálna mena rozumieme fakt, že neexistuje vo svojej fyzickej podobe. Ďalšou vlastnosťou je, že na existenciu bitcoinu a transakcie s ním nedohliada žiaden štátny úrad alebo nezávislá inštitúcia. Ako vlastne vznikla požiadavka na existenciu virtuálnej meny, ktorá funguje mimo regulovaného bankového prostredia?

V posledných rokoch sme boli svedkami viacerých fenoménov, ktoré významne podporili opodstatnenosť existencie nástroja akým je bitcoin. Prvým fenoménom bola finančná kríza, z ktorej sa nechcela poučiť žiadna zo strán, ktoré ju spôsobili. Preto sa následky krízy aj v súčasnosti riešia tým najjednoduchším spôsobom: tlačením nekrytých peňazí. Zvýšenie množstva hotovosti v obehu bude mať za následok nevyhnutný pokles hodnoty meny, teda infláciu.

Druhým fenoménom posledných rokov, resp. desaťročí, je tlak vlád na obmedzovanie bankového tajomstva. Dotknuté štáty si totiž uvedomujú, že nie je logické, aby štátom regulovaný systém podporoval infraštruktúru na legalizovanie príjmu zo šedej ekonomiky, čím na jednej strane ochudobňuje sám seba, ale na druhej strane sa takýto príjem môže používať aj na financovanie teroristických aktivít vo svete.

S týmto fenoménom súvisí aj tretí, a tým je tlak štátov na obmedzovanie používania hotovostných transakcií. Je tomu tak predovšetkým preto, že si krajiny uvedomujú fakt, že anonymitu ilegálnemu biznisu dodáva práve existencia hotovosti, teda papierových peňazí.

Spočiatku sa zdalo, že pokles hodnoty peňazí, transparentnosť a propagácia bezhotovostných platieb bude mať za následok príklon šedej ekonomiky k tradičným výmenným prostriedkom ako sú napríklad drahé kovy a podobne.  Svet sa však globalizuje nielen vo svojej legálnej podobe.

Bitcoin teda nevznikol iba ako následok požiadavky ľudí bojujúcich proti bankovým poplatkom, regulácii a nekonečnej inflácii, ale predovšetkým ako platobný nástroj ilegálnych organizácií pôsobiacich v meradle, ktoré ďaleko presahuje hranice jednej krajiny. Popularita medzi komunitou obyčajných ľudí mu zabezpečuje potrebnú likviditu, bez ktorej by tento projekt nemal zmysel.

 

Ing. Martin Pobežal MAAT

Finančný riaditeľ

Novinky a aktuality
Dlhopisy s pevným výnosom 6% za rok! Dlhopisy s pevným výnosom 6% za rok! Milí klienti, S klesajúcimi úrokovými sadzbami...
Ocenenie Dôveryhodná firma 2017 Ocenenie Dôveryhodná firma 2017 27.10.2017: Na základe prieskumu uskutočnenom 25.10.2017...
Dve ocenenia pre spoločnosť trinity QQ Dve ocenenia pre spoločnosť trinity QQ 27.04.2017: Milí klienti, Sme radi, že aj v roku...
V krátkosti o nás

Milé dámy/vážení páni,

sme radi, že ste, či už zo zvedavosti alebo záujmu o naše služby, zavítali na našu stránku. Našim cieľom je poskytovať kompaktný balík služieb, ktoré Vám a Vašim blízkym prinesú stabilitu a jasnejší pohľad na budúcnosť. 

Vitajte v lepšej spoločnosti!

Ing. Ján Pobežal
 výkonný riaditeľ 

Naši partneri

TQQ, s.r.o.: Výhradný dovozca exteriérových škárovacích hmôt ROMPOX®

       VÍNO MAŇÁK: Kvalitné víno z Moravy

VÍNO MAŇÁK: Kvalitné víno z Moravy    

 

AUTO DETAIL HUMENNÉ: ...kompletná starostlivosť o auto.